Futbal

Zoznam galérií

Zaujímavosti

...1.7.2009 Rožňava Obranca FK Lipovník Jaroslav Barczi sa do Jedenástky roka dostal už tretíkrát. Chýbal len v minulom roku, keď ho vyradilo zranenie a následná operácia. návrat sa mu v tomto ročníku vydaril nad očakávanie. Nastrieľal štrnásť gólov, čo ho radí k lepším strelcom súťaže. "Pocit je to veľmi dobrý a aj také zadosťučinenie za to, že sa už roky venujem futbalu," povedal obranca FK Lipovník Jaroslav Barczi na margo svojej nominácie do Jedenástky roka ObFZ. Sezóna bola pre jeho mužstvo veľmi náročná. "No pre mňa bola vydarená. Darilo sa mi na jeseň i na jar a dával som góly. Na obrancu je štrnásť gólov celkom pekný výsledok, som teda veľmi spokojný. Navyše, aj zdravie bolo v poriadku, tak sa veľmi teším," pokračoval sympatický J. Barczi. Zo svojich účastí v Jedenástkach roka považuje práve tú ostatnú za naj po viacerých stránkach. "Bola najzaslúženejšia, lebo som asi najviac za roky pôsobenia v Lipovníku prispel k úspechu mužstva a svojou hrou i úrovni futbalu v I. triede. Dal som najviac gólov. Tento rok to bolo o to ťažšie, že som sa vracal po zranení a operácii kolena. Chcel som urobiť comeback, venoval som tomu veľa, aby sa to podarilo," vysvetlil J. Barczi. Jeho úsilie nakoniec prinieslo aj vytúžené ovocie.

Lipovník skončil na druhom mieste, no zostava nebola ideálna. Mali zápasy horšie i lepšie, viac sa im darilo so silnejšími súpermi ako so slabšími. "Ťažšie zápasy sme zvládali lepšie, to je pravda. No hlavne sa nám darilo viac na ihriskách súperov, ako doma. Tam sme sa trápili. Naše publikum je veľmi dobré, a tak sme sa snažili ukázať čo najviac, no nešlo to. Možno práve táto snaha nám zväzovala nohy i myseľ," uviedol J. Barczi.

Po tom, čo sa víťaz súťaže Betliar neprihlásil do V. ligy, ozývali sa hlasy, ktoré posúvali do vyššej súťaže práve Lipovník. "Z môjho hľadiska postup z druhého miesta nie je v poriadku. Stále by malo postúpiť mužstvo z prvého miesta. Je to predsa najlepšie mužstvo. Tým bol v tomto ročníku Betliar a právom. Bolo to najvyrovnanejšie mužstvo a najviac si prvé miesto zaslúžilo," povedal J. Barczi.

Okrem futbalu sa J. Barczi už pravidelne venuje aj tenisu. Medzi amatérmi v okrese patrí k tým, ktorí sú v pomyselnom rebríčku na vyšších priečkach. "K tenisu som sa dostal pred troma rokmi. Do daru som dostal raketu, vyskúšal som to a zistil, že mi to ide aj trochu viac ako dobre. Chytilo ma to a v súčasnosti ma tenis baví minimálne tak ako futbal," priblížil J. Barczi. Má za sebou aj zopár turnajov. "Mal som z nich dobrý pocit, no na druhej strane vidím pred sebou ešte mnoho práce. Chcem sa dostať na vyššiu úroveň. Myslím si, že je to dosiahnuteľné, hoci už nie som najmladší," poznamenal s úsmevom J. Barczi a pokračoval, "dostať sa na úroveň, po ktorej túžim". Je teda možné, že postupne vymení futbal za tenis? "Našiel som dobrú motiváciu. Naposledy, čo som bol na turnaji, hral tam pán, čo mal 82 rokov a vyhral kategóriu nad 70 rokov. Veľmi ma to motivovalo. Videl som, že tenis sa dá hrávať až do veľmi pokročilého veku. Kým vo futbale som už, dá sa povedať, na sklonku kariéry," uzavrel J. Barczi.

Zdroj: Peter Podolinský